web hosting reviews of bluehost company

LEKCJA MUZEALNA
Polska tkanina artystyczna

Lekcja ma na celu przybliżenie uczestnikom jednej z mniej popularnych dziedzin sztuki jaką jest sztuka włókna. W oparciu o dzieła będące stałą ekspozycją muzeum, zaprezentowany zostanie rozwój tkaniny artystycznej na ziemiach polskich od czasów najdawniejszych po wiek XX. Uczestnicy dowiedzą się, co kształtowało tkaninę artystyczną, skąd czerpano wzorce, jakie inspiracje stały się podstawą odnowy tkaniny współczesnej i jak tkanina uważana za sztukę użytkową zdobyła niezależność. Zajęcia wzbogacone zostaną prezentacją dzieł w formie multimedialnej, m.in. z wystawy czasowej „Utkane z wody. Tkanina artystyczna w zbiorach muzeów Polski północnej”, przedstawiających gobeliny tradycyjne i wykonane techniką własną, reliefowe, a także malarstwo na jedwabiu. Dzieła te ukazują twórczość artystów reprezentujących popularną w latach 60. XX wieku polską szkołę tkaniny.

Czas trwania: 1 godz.
Wiek: 10 -14 lat