bluehost.com

Środa-Niedziela: 10:00-16:00

LEKCJA MUZEALNA
Powstania, wojny, misje pokojowe i analitycy wojskowi od końca XVIII w. do XXI w.

Opowieść na temat tradycji militarnych. Zaznajomienie z historią mundurów i strojów powstańczych od czasów insurekcji kościuszkowskiej, przez epokę napoleońską, powstania XIX-wieczne, I i II wojnę światową, aż do współczesności. Rozpoznawanie broni białej i palnej z ostatnich 250 lat. Wspomnienie o żołnierzach związanych z Pomorzem: B. Jezierskim, gen. J. Hallerze, por. kaw. G. Cydziku, kpt. Fr. Dąbrowskim, Amerykaninie gen. W. Kruegerze i innych, a także o analitykach wojskowych. Lekcja połączona z prezentacją eksponatów i multimediów.

Czas trwania: 1,5 godz.
Wiek: od 16 lat
Maksymalna liczba osób: 30
Cena: 75 zł / grupa