bluehost.com

Środa-Niedziela: 10:00-16:00

LEKCJA MUZEALNA
Ikonografia monet

Ikonografia należy do najmniej chyba zbadanych aspektów numizmatyki, szczególnie jeśli chodzi o monety wczesnośredniowieczne. Na zajęciach spróbujemy poznać i zrozumieć przedstawienia znajdujące się na monetach. Lekcja jest podzielona na dwie części. W części pierwszej zostaną przedstawione najciekawsze i najczęstsze wyobrażenia na monetach od początków istnienia państwa polskiego, aż do czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wśród przedstawień znajdą się między innymi: krzyż, orzeł, korona, a także wizerunki władców. Druga część wykładu dotyczyć będzie ikonografii monet zachodniopomorskich, zarówno książęcych, jak i bitych w mennicach miejskich. Lekcji towarzyszy prezentacja multimedialna.

Czas trwania: 1 godz.
Wiek: od 13 lat