web hosting reviews of bluehost company

LEKCJA MUZEALNA
Poza europejskim grajdołkiem - wybrane przykłady dawnej i współczesnej sztuki Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej

Celem lekcji jest zwrócenie uwagi na bogactwo i zróżnicowanie sztuki świata. Wskażemy na różne funkcjonowanie obiektów zaliczanych w kulturze zachodnioeuropejskiej do dzieł sztuki. W oparciu o ponad 70 ilustracji omówione będą między innymi: buddyjskie rzeźby i płaskorzeźby z terenu dzisiejszych Indii i Pakistanu (przełom er), japońskie ogrody zen (XV-XVI wiek), meczety i ich dekoracje z terenu Iranu i Turcji (XVI-XVII wiek), meksykańskie murale (XX wiek), obrazy Aborygenów (XX wiek) i rzeźby z Czarnej Afryki (XVI-XVII wiek). Uzupełnieniem będzie prezentacja dzieł powstałych w tradycji zachodnioeuropejskiej, świadomie nawiązujących do sztuki innych kręgów kulturowych.

Czas trwania: 1 godz.
Wiek: od 14 do 18 lat