web hosting reviews of bluehost company

Poniedziałek - Wtorek: nieczynne
Środa - Niedziela: 10:00 - 16:00

Warsztaty muzealne: Co to jest muzeum? Po co jest muzeum?

Dzieci zapoznają się ze słupskim muzeum, uczą zasad zachowania na ekspozycjach, poznają zadania instytucji, rodzaje kolekcji oraz historie odnalezienia niektórych zabytków. Dowiadują się, że dla muzeów skarbami są nie tylko kosztowne obiekty, ale i przedmioty związane z codziennym życiem. Wskazuje im się na łączność teraźniejszości z przeszłością, ale i przyszłością.

Każde dziecko proszone jest o przyniesienie trzech zdjęć rodzinnych, które zostaną zwrócone po zakończeniu warsztatów.
Ze zdjęć budujemy wystawę czasową, której towarzyszy opowieść, jak takie ekspozycje przygotowuje się w muzeach. Następnie dzieci wykonują rysunkowe karty do katalogu przygotowanej wystawy. Gotowy katalog trafia na pamiątkę do przedszkola lub szkoły.

Czas trwania: 1 godz.
Wiek: od 4 do 6 lat
Maksymalna liczba osób: 30
Cena: 11 zł / osoba

Prosimy o rezerwację terminów z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Sposób przedstawiania tematów dostosowany jest do wieku i możliwości percepcyjnych uczestników.

b_500_707_16777215_00_images_gallery_ofertaedukacyjna_strony-6.jpg