bluehost.com

Środa-Niedziela: 10:00-16:00

WARSZTATY
Co to jest muzeum? Po co jest muzeum?

Dzieci zapoznają się ze słupskim muzeum, nauczą się zasad zachowania na ekspozycjach, poznają zadania instytucji, rodzaje kolekcji oraz historie odnalezienia niektórych zabytków. Dowiedzą się, że dla muzeów skarbami są nie tylko kosztowne obiekty, ale i przedmioty związane z codziennym życiem. Wskazuje im się na łączność teraźniejszości z przeszłością, ale i przyszłością. Każde dziecko proszone jest o przyniesienie trzech zdjęć rodzinnych, które zostaną zwrócone po zakończeniu warsztatów. Ze zdjęć zbudujemy wystawę czasową, której towarzyszy opowieść, jak takie ekspozycje przygotowuje się w muzeach. Następnie dzieci wykonają rysunkowe karty do katalogu przygotowanej wystawy. Gotowy katalog trafia na pamiątkę do przedszkola lub szkoły.

Czas trwania: 1 godz.
Wiek: od 4 do 6 lat