web hosting reviews of bluehost company

WARSZTATY
Witkacy dla najmłodszych

Dzieci poznają najistotniejsze fakty z życia Stanisława Ignacego Witkiewicza. W opowieść wplecione są elementy zabawy: porządkowanie z fragmentów tekstu wierszy napisanych przez Witkacego czy układanie wielkoformatowych puzzli. Dzieci mają też za zadanie odnaleźć pewne szczegóły na portretach (np. zabawne dopiski, oznaczenia typów, znaczące cechy modela), poznając przy okazji takie pojęcia jak „autoportret”, ale także typologię i regulamin Jednoosobowej Firmy Portretowej S.I. Witkiewicz oraz historie związane z wybranymi portretami. Zabawy służą dokładnemu obejrzeniu wystawy artysty. Na zakończenie każde dziecko stworzy portret w witkacowskim stylu (z odpowiednim opisem), który później prezentowany jest reszcie grupy na "miniwystawie czasowej". Jeden z portretów z każdej grupy trafia do muzealnego archiwum.

Czas trwania: 1,5 godz.
Wiek: od 6 do 12 lat