web hosting reviews of bluehost company

Poniedziałek-wtorek: nieczynne

WARSZTATY
Witkacy dla najmłodszych

Dzieci poznają najistotniejsze fakty z życia Stanisława Ignacego Witkiewicza. W opowieść wplecione są elementy zabawy: porządkowanie fragmentów wierszy Witkacego czy układanie wielkoformatowych puzzli. Dzieci mają też za zadanie odnaleźć szczegóły na portretach (np. zabawne dopiski, oznaczenia typów, znaczące cechy modela) poznając przy okazji takie pojęcia jak autoportret, ale i typologię oraz regulamin Jednoosobowej Firmy Portretowej S. I. Witkiewicz, a także historie związane z wybranymi obrazami. Zabawy służą dokładnemu obejrzeniu wystawy. Na zakończenie każde dziecko stworzy portret w witkacowskim stylu, który później prezentowany jest grupie na "miniwystawie czasowej". Jeden z portretów z każdej grupy trafia do muzealnego archiwum.

Czas trwania: 1,5 godz.
Wiek: od 6 do 12 lat