web hosting reviews of bluehost company

Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00

Warsztaty muzealne: Witkacy dla najmłodszych

Dzieci poznają najistotniejsze fragmenty życia Stanisława Ignacego Witkiewicza. W opowieść wplecione są elementy poznawczej zabawy: układanie wierszy napisanych przez Witkacego z fragmentów tekstu czy wielkoformatowych puzzli. Dzieci mają też za zadanie odnaleźć pewne szczegóły na portretach (np. zabawne dopiski, oznaczenia typów, znaczące cechy modela), poznając przy okazji takie pojęcia jak „autoportret”, ale także typologię i regulamin Jednoosobowej Firmy Portretowej S.I. Witkiewicz, czy historie związane z wybranymi portretami. Służy to także dokładnemu obejrzeniu wystawy i zapoznaniu się ze słupską kolekcją.

Na zakończenie każde dziecko tworzy portret w witkacowskim stylu (z odpowiednim opisem), który później prezentowany jest reszcie klasy na „miniwystawie czasowej”. Jeden z portretów z każdej grupy trafia do muzealnego archiwum.

Czas trwania: 1,5 godz.
Wiek: od 6 do 12 lat
Maksymalna liczba osób: 30
Cena: 11 zł / osoba

Prosimy o rezerwację terminów z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Sposób przedstawiania tematów dostosowany jest do wieku i możliwości percepcyjnych uczestników.

b_500_705_16777215_00_images_gallery_ofertaedukacyjna_strony-7.jpg