SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 11:00-18:00


MUZEUM POMORZA ŚRODKOWEGO W SŁUPSKU
zaprasza na
JARMARKI GRYFITÓW
w każdą niedzielę lipca i sierpnia 2019 r.
w godz. 11:00 - 15:00
na Rynku Rybackim przy Spichlerzu Richtera

 

W każdą niedzielę wakacji spotykamy się na Jarmarkach Gryfitów! Jarmarki to nie tylko stragany z rękodziełem, starociami czy książkami, ale też spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza. Każdej niedzieli inna słupska instytucja lub stowarzyszenie przygotuje dla słupszczan i odwiedzających nasze miasto turystów wiele atrakcji. Obiecujemy udaną zabawę!

7 lipca Pomorska woda, przyroda i przygoda. Jarmark z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, Parkiem Krajobrazowym Dolina Słupi, Nadleśnictwem „Leśny Dwór” i Wodociągami Słupsk Sp. z o.o.

14 lipca Jarmark z Gminą Żukowo

21 lipca EKO-SOK. Jarmark ze Słupskim Ośrodkiem Kultury

28 lipca Wierszem i rymem, miodem i winem. Jarmark z Miejską Biblioteką Publiczną

4 sierpnia Pomorskie dla Zdrowia. Jarmark z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

11 sierpnia Jarmark Gryfitów po harcersku

18 sierpnia Niedziela z Nowym Teatrem

25 sierpnia Jarmark z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Oddział Słupsk przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, Oddział Słupsk

 b_700_986_16777215_00_images_gallery_JARMARKIGRYFITOW_2019_Jarmark_Gryfitw_2019_plakat_ss.jpg

 

REGULAMIN DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH ZE STRAGANÓW I MIEJSC PLACOWYCH
NA RYNKU RYBACKIM PODCZAS JARMARKU GRYFITÓW

1. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w niedziele od 7 lipca do 25 sierpnia 2019 roku udostępnia miejsca handlowe na Rynku Rybackim w ramach Jarmarku Gryfitów.

2. Każda osoba chcąca wystawiać się na Jarmarku, zobowiązana jest do posiadania ustnego zezwolenia, które wydaje pracownik MPŚ w Słupsku mający dyżur podczas danej niedzieli. Osoby nieposiadające ww. zezwoleń nie będą mogły prowadzić sprzedaży na terenie należącym do muzeum. Pracownik może odmówić wydania takiego zezwolenia m.in. ze względu na oferowany towar. Na Jarmarku Gryfitów, będącym plenerową imprezą kulturalną dopuszcza się sprzedaż wyłącznie określonych towarów, w tym rękodzieła, staroci i książek. Nie przewiduje się m.in. sprzedaży odzieży (w tym używanej), współczesnych wyrobów produkcji masowej, a także wybranych artykułów spożywczych

a) Stragany udostępniane są twórcom, antykwariuszom, bukinistom i rękodzielnikom zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (rezerwacją) w każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. od 11:00 do 15:00. Nie przewiduje się udostępniania ławek, osoby wynajmujące stragany zobowiązane są do zorganizowania siedzisk we własnym zakresie.

b) Poza straganami są udostępniane i wskazywane przez organizatorów miejsca placowe. Uczestnicy Jarmarku zobowiązani są do zorganizowania sobie stolika i siedzisk we własnym zakresie.

c) Wszelkie „dostawki” do straganów, zawieszanie linek, płacht itp. musi być uprzednio uzgodnione z organizatorem Jarmarku - MPŚ w Słupsku.

3. Przed zajęciem straganu lub miejsca placowego należy uregulować należność w kasie znajdującej się w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku (otwartą w każdą niedzielę od godziny 10:00). Opłaty wynoszą 30 zł za stragan i 10 zł za metr kwadratowy miejsca placowego.

4. Podczas trwania Jarmarku uprawniony pracownik Muzeum sprawdza czy wszyscy wystawiający uregulowali należność. Osoba, która tego nie dokonała zobowiązana jest do natychmiastowej zapłaty w kasie zamku.

5. Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za sprzedawany towar oraz za sposób jego sprzedaży.

6. Nad pełnym bezpieczeństwem na Jarmarku Gryfitów czuwa „Jantar” Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku.

7. Na terenie Jarmarku obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.

8. Wystawcy zobowiązani są do utrzymywania i pozostawienia porządku w obrębie swojego stanowiska.

9. Rezerwacji straganów można dokonać telefonicznie pod numerem 59 842 40 81 wewn. 328.