Poniedziałek: 11:00-15:00
Wtorek-Niedziela: 10:30-18:00

zaprasza na wystawę prac powstałych w czasie

VII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Artystów Nieprofesjonalnych "Śladami Maxa Pechsteina"

Obrazy składające się na wystawę są efektem dziewięciodniowej pracy 15 artystów, którzy uczestniczyli w VII Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Śladami Maxa Pechsteina”.

W plenerze wzięli udział artyści z powiatu słupskiego, powiatu cieszyńskiego (w ramach rozwijającej się wciąż współpracy tego powiatu z powiatem słupskim), powiatu Hezogtum Lauenburg (Niemcy; w ramach umowy o współpracy z powiatem słupskim), ze Słupska i Schwerinu (Niemcy: Stowarzyszenie Meklemburg – Vorpommern – kilkuletnia współpraca z województwem pomorskim) oraz z Ukrainy.

Tym razem miejscem Pleneru był Słupsk, tu artyści szukali inspiracji i motywów do swoich obrazów. Pokłosiem są prace będące malarską dokumentacją bądź wizją artystów na zadany temat.

Organizatorzy Pleneru i wystawy poplenerowej: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego KLUKA, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Zarządu Powiatu Słupskiego oraz ze środków Powiatu Wejherowskiego, Gminy Ustka, Gminy Kobylnica, Powiatu Kartuskiego.

Kurator Pleneru i wystawy: Gabryela Włodarska-Koszutowska.

Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach otwarcia Herbaciarni w Spichlerzu Richtera od 10 lipca do 1 września 2019 roku.

Otwarcie wystawy 10 lipca 2019 roku o godz. 10:30.

b_701_1059_16777215_00_images_gallery_zherbaciarni_plansza_a_s.jpg