serdecznie zaprasza na wystawę czasową
"Słupski Nikifor". Henryk Jachimek i jego malowany świat

25 października 2019 - 13 kwietnia 2020
Młyn Zamkowy w Słupsku

Otwarcie wystawy odbędzie się 25 października 2019 r. o godz. 12.00
w Młynie Zamkowym w Słupsku.

Henryk Jachimek znany jest głównie jako artysta Pomorza Środkowego, od ponad 40 lat związany z Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego. Fachowcy określają go jako wspaniałego kolorystę. Klasyfikują artystę jako reprezentanta sztuki naiwnej, w której najważniejsza jest osobowość, wrażliwość i talent, z którym się urodził. Najbardziej znanym przedstawicielem tego nurtu w Polsce był Nikifor Krynicki. Dlatego też Henryk Jachimek, jako regionalny przedstawiciel tego nurtu, nazywany jest „Słupskim Nikiforem”.

Wystawa jest przeglądem jego twórczości. Na wystawie prezentujemy 67 prac artysty. Do dnia dzisiejszego Henryk Jachimek czynnie uczestniczy w życiu artystycznym regionu i nie tylko. Bierze aktywny udział w licznych plenerach, konkursach, w których niejednokrotnie sięgał po najwyższe nagrody. Zgromadzone na wystawie obrazy pochodzą ze zbiorów Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Słupskiego Ośrodka Kultury i ze zbiorów prywatnych. Wystawę można oglądać do 13 kwietnia 2020 r.

b_600_846_16777215_00_images_gallery_jachimek_henryk_Supski_Nikifor_plakat.jpg