SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 10:00-16:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, jak co roku, zaprasza
na „Ferie w muzeum”
od 13 do 26 stycznia 2020 r.
w godzinach od 12.00 do 14.00.

Jak zawsze przygotowaliśmy 14 tematów, codziennie odbywają się inne zajęcia.
Wstęp na jedno spotkanie – 8 zł.
Dzieci przychodzących indywidualnie nie obowiązują zapisy.
Grupy zorganizowane przyjmowane są wyłącznie w innych terminach po wcześniejszym ustaleniu terminu pod numerem telefonu: 59 842 40 81 wewn. 306 lub 59 728 55 21.

TEMATY ZAJĘĆ:

13.01. (poniedziałek) - „String art”
Obrazy malowane nićmi. String art. to technika wyplatania obrazów z kolorowej włóczki, muliny lub nici na papierze, ścianie, ramkach lub deskach. Od 9 lat.
Spotykamy się w Białym Spichlerzu

14.01. (wtorek) - „Niech gra muzyka!”
Dzieci stworzą kapelę ludową grając na własnoręcznie skonstruowanych instrumentach. Od 7 lat.
Spotykamy się w Młynie Zamkowym

15.01. (środa) - „Słupscy osadnicy to my” - UWAGA ZMIANA TEMATU: "Przyroda zaklęta w papierze - warsztaty tworzenia kwiatów i ozdób"
Jak wyglądały trudne wojenne losy tych, którzy przybywali na Pomorze po 1945 roku? Co ich tu przywiodło? Kogo spotkali na swojej drodze? Dzieci wcielą się w role powojennych mieszkańców miasta i odpowiedzą na te pytania, tworząc – poprzez wykorzystanie kukiełek – unikalną historyczną opowieść. Od 7 lat. - Bibułkarstwo to tradycyjne rękodzieło polegające na robieniu ozdób z bibuły i krepy. Tworzenie papierowych dekoracji wiąże się ze zwyczajem zdobienia izb mieszkalnych i kościołów z okazji świąt i rodzinnych uroczystości. Uczestnicy zajęć, po zapoznaniu sięz obrzędami pomorskimi, wykonają kwiaty z krepiny, tworząc z nich niepowtarzalny bukiet.
Spotykamy się w Białym Spichlerzu

16.01. (czwartek) - „Decoupage i fotografie na drewnie”
Wykorzystując dwie techniki zdobnicze dzieci ozdobią przedmiot z drewna, wykorzystując wzory wycięte z papieru lub serwetki papierowej oraz odbijając fotografię na podłożu. Można przynieść na pendrivie jedną fotografię, która ma zostać użyta. Od 8 lat.
Spotykamy się w Białym Spichlerzu

17.01. (piątek) - „Nie tyko książęce twarze”
Warsztaty, łamigłówki i konkurencje pod bacznym okiem Gryfitów. Od 9 lat.
Spotykamy się w Zamku

18.01. (sobota) - „Malowane drewno”
Wspólnie poćwiczymy malarstwo na drewnie. Uczestnicy na początku zajęć przygotują fragmenty drewna wygładzając je papierem ściernym, a następnie stworzą na nich obrazy inspirowane naturą. Od 8 lat.
Spotykamy się w Białym Spichlerzu

19.01. (niedziela) - „Stasiowo-Ignasiowe wariacje”
Zagłębimy się w sztuki wizualne bliskie młodemu Witkacemu. Spróbujemy swoich sił w literaturze, malarstwie i teatrze. Od 7 lat.
Spotykamy się w Białym Spichlerzu

20.01. (poniedziałek) - „Kochana Babciu, Kochany Dziadku!”
Zajęcia o tym, jak ważne jest to, skąd pochodzimy i czego możemy nauczyć się od starszych. Przy okazji przygotujemy drobne upominki dla naszych Najbliższych: Babci, Dziadka, (a może Wujka lub Siostry, jeśli to im chcemy powiedzieć „Kocham Cię! ”). Od 7 lat.
Spotykamy się w Młynie Zamkowym

21.01. (wtorek) - „Złapane sny”
Uczestnicy zajęć stworzą niepowtarzalne łapacze snów, które – według wierzeń plemion indiańskich – mają magiczną moc odpędzania koszmarów. Od 10 lat.
Spotykamy się w Młynie Zamkowym

22.01. (środa) - „Smaki sztuki”
Czy kolor może mieć smak, czy słowa mają zapach i czy muzyka ma jakiś kształt? Na te i inne pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź uczestnicząc w zajęciach praktycznych w oparciu o nowe wystawy znajdujące się w Spichlerzu Białym. Od 6 lat.
Spotykamy się w Białym Spichlerzu

23.01. (czwartek) - „W kaligraficznym skrócie”
W Dniu Pisma Ręcznego, poznamy tradycje tworzenia tego, począwszy od pióra gęsiego. Od 8 lat.
Spotykamy się w Zamku

24.01. (piątek) - „Żywe obrazy”
Dzieci po analizie jednego z wybranych obrazów z kolekcji MPŚ będą miały szansę ożywienia obrazu poprzez próbę jego odtworzenia podczas zajęć. Posłużą do tego odpowiednie rekwizyty. Od 7 lat.
Spotykamy się w Białym Spichlerzu

25.01. (sobota) - „Już karnawał włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!”
Wykorzystując skrawki materiałów i drobne przedmioty, które można znaleźć w każdym domu, dzieci wykonają maskę na karnawałowy bal. Poznają też tradycje i zwyczaje karnawałowe. Od 6 lat.
Spotykamy się w Białym Spichlerzu

26.01. (niedziela) - „Bal na Zamku”
Spotkanie współczesnych księżniczek i rycerzy, wspólne pląsy i zabawy. Zapraszamy w stroju balowym w dowolnej interpretacji. Od 5 lat.
Spotykamy się w Zamku

Serdecznie zapraszamy!

b_701_985_16777215_00_images_gallery_feriezimowe_2020_ferie_plakat_2020_s.jpg