Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 11:00-18:00

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład z historii sztuki z cyklu Forum Sztuki i Artystów,

pt.: NEOGOTYK W ARCHITEKTURZE PAŁACOWEJ I DWORSKIEJ NA POMORZU.

Tematem zajęć będzie jeden z ciekawszych i reprezentacyjnych stylów architektonicznych, który odcisnął silne piętno na architekturze XX wieku. Neogotyk, to kierunek którego początki sięgają połowy XVIII wieku, a największy rozwój przypada na okres XIX i XX stulecia. Styl ten występował również na Pomorzu, które związane było kulturowo z obszarem wpływów niemieckich, a tam właśnie neogotyk uznano za styl narodowy. W oparciu o przykłady architektury rezydencjonalnej z tych terenów ukazane zostanie zainteresowanie epoką średniowiecza, a dokładniej gotyku, sposób adaptowania form neogotyckich w budowlach pałacowych i dworskich oraz działalność architektów związanych z środowiskiem Karla Friedricha Schinkla.

Spotkanie odbędzie się w Białym Spichlerzu w sobotę 7 MARCA o godzinie 10.00.

Serdecznie zapraszamy

b_697_493_16777215_00_images_gallery_wykladyzhistoriisztuki_2019-20rok_20200307_s.jpg