SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Strona główna

Więcej„Tożsamość w  zagrożeniu” - ‘Identity on the line’ (I-ON): Osobiste wspomnienia o powojennym Słupsku
 Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
bierze udział w realizacji projektu

„Tożsamość w  zagrożeniu”
‘Identity on the line’ (I-ON)

realizowanym w ramach „Kreatywnej Europy” 

Celem projektu jest zbadanie wybranych procesów migracyjnych w Europie w ostatnich stu latach. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zajmuje się powojennym osadnictwem w mieście, gromadząc historie i pamiątki i dokumenty nie tylko od osób, które przybyły tu po 1945 roku, ale także pierwszego pokolenia urodzonego w Słupsku. Chcemy nie tylko poznać i zachować osobiste historie osób, które zdecydowały się związać swoje losy z naszym miastem, ale także  zobaczyć, jak doświadczenie migracji wpłynęło na życie całych rodzin i czy jego ślady ciągle mają znaczenie dla  młodych słupszczan. 

Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami serdecznie zapraszamy do kontaktu z Muzeum pod numerem telefonu 59 842 40 81

Namawiajmy seniorów do dzielenia się swoimi historiami, dzięki temu przetrwają one w Muzealnych zbiorach i pomogą nam stworzyć opowieść o autentycznym życiu w powojennym Słupsku.

OFICJALNA STRONA PROJEKTU

General information about I-ON project

Więcej„Tożsamość w  zagrożeniu” - ‘Identity on the line’ (I-ON): Osobiste wspomnienia o powojennym Słupsku 16 maja 2020 roku obok Białego Spichlerza otwarta została wystawa plenerowa Identity on the line - Tożsamość w zagrożeniu. Wystawa czynna do odwołania.

Więcej„Tożsamość w  zagrożeniu” - ‘Identity on the line’ (I-ON): Osobiste wspomnienia o powojennym Słupsku

25 marca 2020 roku w Białym Spichlerzu odbędzie się pierwsze z zaplanowanych seminariów pt. „Dzielenie się opowieścią: Teoria pamięci i praktyczne jej wykorzystanie w trudnych wywiadach” SEMINARIUM ODWOŁANE

Od 15 lipca 2021 do 27 marca 2022 można oglądać wystawę w Białym Spichlerzu pt. "Spotkaliśmy się w Słupsku. Historie osadników".

2-3 października 2021 - Weekend Seniora z Kulturą.

12 grudnia 2021 odbędzie się spotkanie.

 

Witamy na stronie Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku!

Jesteśmy muzeum wielodziałowym, na naszych wystawach stałych prezentowane są obiekty związane z historią Pomorza i panującej tu niegdyś dynastii Gryfitów, a także kulturą materialną zarówno rdzennej ludności regionu, jak i przybyłych tu po wojnie osadników. Nasze muzeum posiada także bogatą kolekcję dzieł sztuki dawnej i współczesnej, w tym najwększe na świecie zbiory związane ze Stanisławem Ignacym Witkiewiczem - Witkacym.

 

Biały Spichlerz otwarty. Zapraszamy na wystawę Witkacego.

Witkacy

Wystawy stałe

Wystawy czasowe

Oferta edukacyjna

Forum sztuki i artystów

Służby mundurowe, historia i technika

Biblioteka

Wydawnictwa

Edward Dwurnik

Wynajem pomieszczeń

Tożsamość w zagrożeniu. Identity on the line.

BIP