Strona główna
- Dodano:
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
bierze udział w realizacji projektu
„Tożsamość w zagrożeniu”
‘Identity on the line’ (I-ON)
realizowanym w ramach „Kreatywnej Europy”
Celem projektu jest zbadanie wybranych procesów migracyjnych w Europie w ostatnich stu latach. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zajmuje się powojennym osadnictwem w mieście, gromadząc historie i pamiątki i dokumenty nie tylko od osób, które przybyły tu po 1945 roku, ale także pierwszego pokolenia urodzonego w Słupsku. Chcemy nie tylko poznać i zachować osobiste historie osób, które zdecydowały się związać swoje losy z naszym miastem, ale także zobaczyć, jak doświadczenie migracji wpłynęło na życie całych rodzin i czy jego ślady ciągle mają znaczenie dla młodych słupszczan.
Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami serdecznie zapraszamy do kontaktu z Muzeum pod numerem telefonu 59 842 40 81.
Namawiajmy seniorów do dzielenia się swoimi historiami, dzięki temu przetrwają one w Muzealnych zbiorach i pomogą nam stworzyć opowieść o autentycznym życiu w powojennym Słupsku.
General information about I-ON project
16 maja 2020 roku obok Białego Spichlerza otwarta została wystawa plenerowa Identity on the line - Tożsamość w zagrożeniu. Wystawa czynna do odwołania.
25 marca 2020 roku w Białym Spichlerzu odbędzie się pierwsze z zaplanowanych seminariów pt. „Dzielenie się opowieścią: Teoria pamięci i praktyczne jej wykorzystanie w trudnych wywiadach” SEMINARIUM ODWOŁANE
Od 15 lipca 2021 do 27 marca 2022 można oglądać wystawę w Białym Spichlerzu pt. "Spotkaliśmy się w Słupsku. Historie osadników".
2-3 października 2021 - Weekend Seniora z Kulturą.
12 grudnia 2021 odbędzie się spotkanie.
- Dodano:
Witamy na stronie Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku!
Jesteśmy muzeum wielodziałowym, na naszych wystawach stałych prezentowane są obiekty związane z historią Pomorza i panującej tu niegdyś dynastii Gryfitów, a także kulturą materialną zarówno rdzennej ludności regionu, jak i przybyłych tu po wojnie osadników. Nasze muzeum posiada także bogatą kolekcję dzieł sztuki dawnej i współczesnej, w tym najwększe na świecie zbiory związane ze Stanisławem Ignacym Witkiewiczem - Witkacym.