Poniedziałek - Wtorek: nieczynne
Środa - Niedziela: 10:00 - 16:00

W piątek, 24 lutego, przypada 132 rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza. Nie zabraknie w tym dniu atrakcji przygotowanych przez słupskie placówki kulturalne i oświatowe. Młodzież z Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przygotuje akcję uliczną i zaprosi mieszkańców i przechodniów do wspólnego świętowania.

W samo południe w Sali Rycerskiej słupskiego zamku odbędzie się impreza promująca najnowsze wydawnictwa związane z Witkacym:
• numer monograficzny czasopisma „Sztuka Edycji. Studia Tekstologiczne i Edytorskie” wydanego przez Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, zatytułowany „Witkacy: piekło edytora”, pod redakcją Magdaleny Bizior-Dombrowskiej;
• pierwszy numer półrocznika „Witkacy!” wydanego przez Instytut Witkacego w Warszawie; redaktor naczelną pisma jest Małgorzata Vražić;
• tom materiałów z międzynarodowej sesji naukowej „Witkacy 2014: co jeszcze jest do odkrycia?” pod redakcją Janusza Deglera, wydany przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Słupski Ośrodek Kultury i Teatr „Rondo” aktywnie włączą się w spotkanie w zamku:
• Małgorzata Burjan – recytacją fragmentu dramatu „Mątwa”;
• Michał Studziński – recytacją inspirowaną „Nienasyceniem” w odkrywaniu odcieni...

Po spotkaniu przewidziane jest wspólne zwiedzanie stałej wystawy prac Witkacego.

Serdecznie zapraszamy!

b_500_613_16777215_00_images_gallery_plakatyrozne_1.jpg