Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy na najbliższy wykład z historii sztuki
pt. „Różne oblicza sztuki japońskiej”,
który odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia 2017 roku, o godz. 10.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Omówione zostaną wybrane przykłady rzeźby i architektury buddyjskiej, w tym ogrody zen (ogrody suchego krajobrazu). Zwrócona będzie uwaga na walory artystyczne elementów uzbrojenia. Przedstawione będą dawne grafiki o różnej tematyce oraz współczesne plakaty. Krótko zasygnalizowane zostaną nawiązania do sztuki japońskiej widoczne w sztuce europejskiej XIX i XX wieku. Wykład będzie bogato ilustrowany.

Spotkanie poprowadzi Beata Zgodzińska (kustosz słupskiego muzeum).

Wykład o sztuce japońskiej kończy cykl spotkań w roku szkolnym 2016/2017. Zajęcia zostaną wznowione we wrześniu.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

b_500_707_16777215_00_images_gallery_wykladyzhistoriisztuki_plakat-z-historii-sztuki-marzec-2017-s.jpg