Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek - Wtorek: nieczynne
Środa - Niedziela: 10:00 - 16:00


7 kwietnia 2017 r. w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera nastąpiło wręczenie nagród laureatom
IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i ja”.

Poniżej załączamy protokół komisji z dnia 21 lutego 2017 r.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział oraz już dziś zapraszamy za rok na jubileuszową,
X edycję konkursu.

Na konkurs wpłynęło 537 prac z 41 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z Polski; w tym 293 prac plastycznych i 244 fotografii.

Komisja w składzie:
Przewodnicząca: Anna Sujecka /historyk sztuki i pracownik Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku/,
Członkowie: Agnieszka Piasecka /artysta fotografik/, Maciej Tupajka /artysta fotografik/, Bogdan Jankowski /historyk sztuki/, Kinga Zaborowska /Liceum Plastyczne - przedmioty artystyczne/, Jacek Szuba /prezes fundacji INDYGO i członek słupskiej grupy „Witkacy cacy cacy”/, Renata Sztabnik /specjalista ds. zarządzania projektami Miejskiej Biblioteki w Słupsku/, dokonała wyboru najciekawszych prac plastycznych i fotograficznych nadesłanych na konkurs, które rozpatrywano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne i licea plastyczne.

b_460_289_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0619.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

Prace plastyczne - Szkoły gimnazjalne

I miejsce
Alicja Witkowska – Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim
Opiekun: Wiesława Przybyło-Cieślik

II miejsce
Agnieszka Rola „Przepaść” – Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku
Opiekun: Wioletta Miś

III miejsce
Aleksandra Drapalska „Mistrz i ja” – Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku
Opiekun: Wioletta Miś

Wyróżnienie
Nadia Bordewicz „W domniemaniu” – Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku
Opiekun: Wioletta Miś

Wyróżnienie
Magdalena Mioskowska „Mój świat oczami Witkacego” – Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku
Opiekun: Wioletta Miś

Wyróżnienie
Zofia Maksymiuk – Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Opiekun: Katarzyna Nosal

Prace plastyczne - Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce
Dorota Potok „Kuszące Zło” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku
Opiekun: Izabela Trofimowicz-Paziak

II miejsce
Paulina Sokólska „Wariat i zakonnica” – V Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Gdańsku
Opiekun: Krzysztof Rześniowiecki

III miejsce
Julia Naczke – V Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Gdańsku
Opiekun: Krzysztof Rześniowiecki

Wyróżnienie
Zuzanna Żółtkowska „Zderzenie Żywiołów” – V Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Gdańsku
Opiekun: Krzysztof Rześniowiecki

Wyróżnienie
Kacper Żółty „ Wariat i zakonnica” – Technikum TEB Edukacja w Bielsku-Białej
Opiekun: Magdalena Niedzielan

Wyróżnienie
Maria Nowicka „Mózgotatry W.” – I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kopałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Opiekun: Maria Szeląg

Prace plastyczne - Licea Plastyczne

I miejsce
Natalia Bartkowiak – Liceum Plastyczne „Drzewniak” przy Zespole Szkół Technicznych im. Karola Szymanowskiego w Słupsku
Opiekun: Katarzyna Tomasiak

II miejsce
Ewelina Babis „Elżbieta M.+ 2KwZ” – Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Opiekun: Maria Karpińska

III miejsce
Aleksandra Klepin „Witkacy Wielki” – Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Opiekun: Maria Karpińska

Wyróżnienie
Magdalena Kozińska „Witkacy” - Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Opiekun: Maria Karpińska

Wyróżnienie
Anna Jaborska „W czarnym bezdusznym żarze” - Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu
Opiekun: Zbigniew Natkaniec

Wyróżnienie
Karolina Drozdowska „Autoportret” - Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu
Opiekun: Zbigniew Natkaniec

Prace fotograficzne - Szkoły gimnazjalne

I miejsce
Marta Wojsław „Czas dla siebie” – Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku
Opiekun: Wioletta Miś

II miejsce
Alicja Misterka cykl 4 zdjęć „Destrukcja”, „Owoc w opakowaniu”, „Różyczki”, „Różyczki 2” – Gimnazjum Dwujęzyczne nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Warszawie
Opiekun: Joanna Tomkiewicz-Gwiazda

III miejsce
Julia Kuc-Mikłaszewicz „Gra pozorów”, „Więzy Umysłu” – Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku
Opiekun: Jadwiga Girsa-Zimny

Wyróżnienie
Aleksandra Kalista „Z pozoru niemożliwe” - Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku
Opiekun: Jadwiga Girsa-Zimny

Wyróżnienie
Julia Gołębiewska cykl 2 zdjęć „Pierwszy śnieg” - Gimnazjum Dwujęzyczne nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Warszawie
Opiekun: Joanna Tomkiewicz-Gwiazda

Wyróżnienie
Julia Grabowska cykl 3 zdjęć „Drzewo” - Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku
Opiekun: Wioletta Miś

Prace fotograficzne - Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce
Ewa Borowińska – Zespół Szkół Technicznych „Drzewniak” im. Karola Szymanowskiego w Słupsku
Opiekun: Katarzyna Tomasiak

II miejsce
Oliwia Marcinkowska cykl 3 zdjęć – Zespół Szkół Technicznych „Drzewniak” im. Karola Szymanowskiego w Słupsku
Opiekun: Katarzyna Tomasiak

III miejsce
Anna Klasa - Zespół Szkół Technicznych „Drzewniak” im. Karola Szymanowskiego w Słupsku
Opiekun: Katarzyna Tomasiak

Wyróżnienie
Aleksandra Kolasa - Zespół Szkół Technicznych „Drzewniak” im. Karola Szymanowskiego w Słupsku
Opiekun: Katarzyna Tomasiak

Wyróżnienie
Alicja Basichowska cykl 4 zdjęć – Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku
Opiekun: Agnieszka Romaniuk

Wyróżnienie
Alicja Różycka „Zamieszanie” - Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku
Opiekun: Jadwiga Girsa-Zimny

Prace fotograficzne - Licea Plastyczne

I miejsce
Klaudia Zakrzewska cykl 5 zdjęć „Tribute to Witkacy”, cykl 4 zdjęć „Maska” - Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Opiekun: Agnieszka Babińska

II miejsce
Alicja Grabska cykl 3 zdjęć „Maska” - Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Opiekun: Agnieszka Babińska

III miejsce
Maja Olech cykl 6 zdjęć „Portret podwójny” - Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Opiekun: Agnieszka Babińska

Wyróżnienie
Daria Elwart cykl 5 zdjęć „Metamorfoza”, „Siostry”, „Portret Wielokrotny” – Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Opiekun: Agnieszka Babińska

Wyróżnienie
Natalia Dyrek cykl 3 zdjęć „Mechanizm”- Zespół Szkół Artystycznych w Nysie
Opiekun: Andrzej Jaworski

Wyróżnienie
Kamila Kot cykl 4 zdjęć „Zębatki”, „Zębatki II”- Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu
Opiekun: Anna Olędzka

Nagroda Prezydenta Miasta Słupska - Roberta Biedronia
Klaudia Galek „Witkacy w Słupsku” - Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Opiekun: Maria Karpińska

Nagroda Przewodniczącej Komisji Międzyzakładowej PO i W NSZZ „Solidarność” w Słupsku
Monika Homińska, Bartłomiej Przybylski, Leszek Ampulski, Anna Bałachowicz „Portret niepełnosprawny” – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym im. Unicef koło w Słupsku, Warsztat Terapii Zajęciowej „Diament”
Opiekun: Przemysław Laskowski

Nagroda Prezesa Fundacji INDYGO i członka słupskiej grupy „Witkacy cacy cacy”
Wiktoria Mazepa „Twory i stwory” – Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku
Opiekun: Jacek Tybur

Nagroda Dyrektora Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
Marianna Rodziewicz „Tata bynajmniej”, „Mama czasami”, „Ja i melancholia” – Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Opiekun: Katarzyna Nosal

Nagroda Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Słupsku
Sebastian Tutak „Smutek”, Wiktoria Lorek „Bandzior”, „Stwór”, Martina Suchy „Mój Dziadek” – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Prudniku
Opiekun: Katarzyna Mendruń

b_460_304_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0638.JPG

b_461_304_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0635.JPG

b_460_304_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0631.JPG

b_460_304_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0629.JPG

b_460_304_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0657.JPG

b_460_304_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0697.JPG

b_461_304_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0683.JPG

b_461_305_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0685.JPG

b_460_304_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_DSC_0674.JPG