Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00

z radością informuje
że jego oddział, Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie
EDEN (European Destinations of Exellence)

Głównym organizatorem konkursu jest Komisja Europejska, a polską edycję realizuje Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W ramach konkursu wyłaniane są modelowe ośrodki turystyczne w 27 krajach Europy, które charakteryzuje zrównoważony rozwój i które reprezentują różnorodność oraz unikalne wartości europejskich destynacji turystycznych.

W tym roku obok nagrody głównej przyznano także dwa równorzędne wyróżnienia, w tym dla Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Nagrodą w konkursie są szeroko zakrojone działania promujące wyłonione destynacje zarówno w kraju, jak i za granicą.

Tą drogą chcielibyśmy serdecznie podziękować za docenienie naszych wysiłków i zaufanie, którym zostało obdarzone nasze Muzeum. Serdecznie zapraszamy do naszej głównej siedziby w Słupsku i obu oddziałów: w Swołowie i Klukach. Mamy też nadzieję, że najnowsze przedsięwzięcie – Słupskie Spichlerze Sztuki, już wkrótce spotka się z równie ciepłym przyjęciem.

Do zobaczenia w muzeum!