Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00


Aktualności z 29 września - z uwagi na duże zainteresowanie odwiedzających, zmieniamy termin zamknięcia wystawy prac Witkacego. Wystawa będzie czynna jesszcze przez miesiac, tj. do 29 października 2017 r. Zapraszamy serdecznie do oglądania!

 

ZAMYKAMY WITKACEGO!

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku już wkrótce, nieuchronnie i nieodwołalnie, zamknie wystawę, na której prezentowane są prace należące do największej na świecie kolekcji dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego. Ponad 260 obrazów, archiwalia, pierwodruki i fotografie nie będą dostępne dla zwiedzających ani w słupskim muzeum, ani gdziekolwiek indziej.

Muzeum-w-Slupsku-zamykamy-Witkacego.jpg

Ten drastyczny krok powodowany jest koniecznością przygotowania kolekcji do prezentacji w nowej siedzibie – rewitalizowanym Białym Spichlerzu przy ulicy Szarych Szeregów, w którym – obok Witkacego – znajdą się m.in. ekspozycje poświęcone sztuce współczesnej i powojennemu osadnictwu w regionie, ale który tak naprawdę będzie przede wszystkim nowym domem dla „Stasia”. Obrazy zostaną poddane specjalistycznym działaniom konserwatorskim, a także zyskają oprawy zabezpieczające je przed zniszczeniem, a jednocześnie pasujące do nowej aranżacji. Prace potrwają około roku.

Wystawa w Zamku Książąt Pomorskich będzie jeszcze czynna przez całe lato, aż do 1 października 2017 r. Kolejna odsłona słupskiej kolekcji nastąpi dopiero jesienią 2018 r.

Jest to zatem ostatnia szansa, aby odwiedzić Witkacego przed jego długą „kuracją”.

Oczywiście zachęcamy również do zobaczenia pozostałych wystaw muzealnych, ponieważ słupskie muzeum nawet bez Witkacego ma wiele do zaoferowania i będzie dostępne dla chętnych przez cały czas realizacji projektu „Witkacy w Słupskich Spichlerzach Sztuki”.