Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00


31 sierpnia 2017 roku o godzinie 12:00 nastąpi otwarcie najnowszej wystawy czasowej
w
Herbaciarni w Spichlerzu Richtera
powstałej w czasie VI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Artystów Nieprofesjonalnych „Śladami Maxa Pechsteina”

22 sierpnia 2017 roku rozpoczęła się szósta już edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Artystów Nieprofesjonalnych „Śladami Maxa Pechsteina”. W plenerze bierze udział 17 osób: z powiatu słupskiego, powiatu cieszyńskiego (w ramach rozwijającej się wciąż współpracy tego powiatu z powiatem słupskim), powiatu kartuskiego, powiatu Hezogtum Lauenburg (Niemcy; w ramach umowy o współpracy z powiatem słupskim), ze Słupska, Lęborka i Schwerinu (Niemcy: Stowarzyszenie Meklemburg – Vorpommern – kilkuletnia współpraca) oraz ze Szwecji.

Plener potrwa do 31 sierpnia i zakończy się wystawą prac będących jego pokłosiem. Na wernisaż zapraszamy 31 sierpnia o godz. 12.00 do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku – Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera.

Plenery Malarskie, organizowane od wielu lat przez muzeum, a kilka ostatnich edycji we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego „KLUKA”, nawiązują do koloni malarskich jakie odbywały się na wybrzeżu słowińskim w latach międzywojennych. Wówczas to Łeba i Rowy oraz ich okolice, były miejscem inspiracji twórczej czołowego przedstawiciela ekspresjonizmu niemieckiego, Maxa Pechsteina, który urzeczony słowińskimi krajobrazami, pracą i życiem rybaków, morzem i wydmami, czerpał nowe impulsy dla swojej twórczości. A jego śladami przybywali inni.

Międzynarodowe Plenery organizowane przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego są powrotem do tradycji malarskich plenerów organizowanych na ziemi słowińskiej.

Plener został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Zarządu Powiatu Słupskiego oraz ze środków powiatu kartuskiego i powiatu wejherowskiego.

Termin pleneru: 22 – 31 sierpnia 2017 roku
Miejsce pleneru: Rowy, Ośrodek Magador

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy.

 b_601_851_16777215_00_images_gallery_plakatyrozne_plakat-ladami-Maxa-Pechsteinas.jpg