Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku wspólnie z Instytutem Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, Fundacją PRODIRE i Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk zaprasza
na piąte spotkanie z cyklu Słupskie Czwartki Literackie.

Spotkanie odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, tj. 30 listopada 2017 r. o godz. 17:00
w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Gościem spotkania będzie pani Małgorzata Soja, która zaprezentuje książkę pt. „Kochałam Ksawerego”.

Mikropowieść „Kochałam Ksawerego" została nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Literackim Powroty do źródeł. Fabuła dotyczy losów Natalii i Ksawerego – bohaterów, którzy wyemigrowali z Polski i mieszkają w Nowym Jorku oraz Rzymie. Autorka podejmuje w tej książce dyskurs o dylematach spowodowanych koniecznością dokonania wyboru... Jakiego? Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać odpowiedź na to pytanie i osobiście porozmawiać z autorką książki.

Małgorzata Soja jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, dziennikarką, która pracuje dla pism krajowych i polonijnych w Paryżu i Nowym Jorku. Autorka mieszka w Zamościu.

V SCL poprzedzi minikoncert fortepianowy. Arkadiusz Cierniak wykona dwa utwory: Sonatę D-dur Ludwika van Beethovena oraz Etiudę cis-moll Fryderyka Chopina.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

b_500_706_16777215_00_images_gallery_SCL_Supskie-Czwartki-Literackie-5-s.jpg