Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na otwarcie wystawy

Dwie dekady po... PGR-y w powiecie słupskim

które odbędzie się 24 listopada o godz.12.00 holu Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.
Wystawa prezentowana będzie w Młynie Zamkowym do 28 lutego 2018 r.

„Dwie dekady po... PGR-y w powiecie słupskim” to wystawa powstała w 2015 r. Pomysłodawcami byli Dawid Gonciarz – autor filmu, zrealizowanego przez Opowiadamy o świecie i Witold Leśniewski – autor zdjęć.

Na wystawie prezentowane są fotografie, które dokumentują popadające w ruinę budynki dawnych PGR-ów w powiecie słupskim. Są to zarówno dwory ziemiańskie, jak i budynki gospodarcze, spichlerze, gorzelnie, obory, magazyny, chlewnie. Bohaterami zdjęć są także ludzie – dawni pracownicy PGR-ów. Wystawie towarzyszy film zawierający relację dawnych pracowników PGR-ów, mówiący o pracy i życiu w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Zawarte w nim wywiady, zarówno z szeregowymi pracownikami PGR-ów, jak i kadrą kierowniczą, o tym co było, a tym co pozostało, stanowią najlepszy i najbardziej wiarygodny komentarz do tematu wystawy i prezentowanych fotografii.

b_591_418_16777215_00_images_gallery_PGR-y_PGRy-plakat-A2-s-rgb.jpg