Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku wspólnie z Instytutem Polonistyki Akademii Pomorskiej
w Słupsku, Fundacją PRODIRE i Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk zaprasza
na ósme spotkanie z cyklu Słupskie Czwartki Literackie.

Spotkanie odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, tj. 22 lutego 2018 r. o godz. 17:00
w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Gościem będzie Zdzisław Drzewiecki, a tematem spotkania - najnowszy tomik jego wierszy pt. "W bielszą stronę dni" (2017).

Zdzisław Drzewiecki urodził się w 1959 r. w Strzelcach Opolskich, literacko dojrzewał w Słupsku, gdzie ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku filologia polska. Od trzydziestu lat mieszka i tworzy w Białym Borze. Pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół im. Oskara Langego. Poeta, animator kultury, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk. Laureat wielu uznanych ogólnopolskich konkursów literackich. Swoje utwory publikował w takich periodykach literackich jak „Poezja”, „Nowy wyraz”, „Tygodnik kulturalny”, „Regiony”, „Okolice Poetów”, „Migotania i Przejaśnienia” oraz wielu antologiach poetyckich. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Tomik „W bielszą stronę dni” jest siódmą indywidualną książką poetycką w dorobku Autora.

Spotkanie z poetą wzbogaci koncert młodych artystów.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

b_502_709_16777215_00_images_gallery_SCL_Supskie-Czwartki-Literackie-8s.jpg