Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00


Muzeum Pomorza Środkowegow Słupsku

zaprasza do udziału w akcji

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

6, 7 i 8 października.

W ramach ogólnopolskiego wydarzenia organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną wszystkie bilety wstępu zarówno do Zamku Książąt Pomorskich i Młyna Zamkowego, jak i do naszych oddziałów: Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie będą kosztować połowę tego co zwykle.

Ceny pozostałych usług pozostają bez zmian.

Serdecznie zapraszamy!

 

Szczegóły akcji u nas i na stronie https://polskazobaczwiecej.pl/

 

(Jeszcze) nie zamykamy Witkacego!

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie wystawą, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku udało się przedłużyć czas prezentowania w Zamku Książąt Pomorskich słupskiej kolekcji prac Witkacego. Prace konserwatorskie i przygotowawcze do przeniesienia zbioru do Słupskich Spichlerzy Sztuki, gdzie powstanie nowa ekspozycja, rozpoczną się dopiero w listopadzie. Muzealnicy dokładają wszelkich starań, aby zarówno Biały Spichlerz jak i wystawa Stanisława Ignacego Witkiewicza były dostępne dla zwiedzających już jesienią 2018 r.

Witkacego w Zamku będzie można oglądać jeszcze do końca października.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej(Jeszcze) nie zamykamy Witkacego!

Przed nami pierwsza edycja Słupskich Dni Seniora, które będą trwały od 28 do 30 września 2017.

W przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych proponowanymi działaniami chcemy zwrócić uwagę z jednej strony na potencjał osób starszych, bogactwo doświadczeń, możliwości, z drugiej zaś zaprezentować ofertę skierowaną do seniorek i seniorów oraz mówić o ich problemach, potrzebach i trudnościach. Liczne projekty, innowacyjne formy wsparcia, działania jednostek zwiększają katalog usług skierowanych do osób starszych, celem poprawy jakości ich życia.

Serdecznie zapraszamy zarówno osoby starsze, ich opiekunów, rodziny, jak i przedstawicieli rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych.

Słupskie Dni Seniora to trzy dni, w trakcie których osoby starsze, ich rodziny, opiekunowie mogą uczestniczyć w wielu warsztatach, wykładach, zajęciach, działaniach ujętych w harmonogramie wydarzenia. Poza ofertą edukacyjną czy prozdrowotną, organizatorzy proponują Państwu również zajęcia sportowe, pokaz mody osób starszych oraz festyn integracyjny prowadzony przez DJ Wikę.
Zachęcamy do zapoznania się z propozycją placówek funkcjonujących na rzecz osób starszych – rozmowa, spotkanie, udział w zajęciach, wsparcie stosowne do potrzeb znacząco mogą poprawić funkcjonowanie i wydłużyć czas niezależności i sprawności.

Słupskie Dni Seniora, zorganizowane z inicjatywy Słupskiej Rady Seniorów przez Stowarzyszenie Horyzont, współrealizowane jest z myślą o osobach starszych przez wiele podmiotów, jednostek, organizacji, stowarzyszeń, uniwersytetów, klubów i przedsiębiorców. Wydarzenie swym patronatem objął Robert Biedroń Prezydent Miasta Słupska.
Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie http://slupskiedniseniora.weebly.com/

Nasze muzeum włączyło się do akcji i w tym dniach oferujemy darmowy wstęp na wystawę Witkacego dla osób po sześćdziesiątym roku życia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

WięcejSłupskie Dni Seniora w muzeum

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego
w Słupsku serdecznie zapraszają na komputerową prezentację projektu edukacyjnego „Pozostałości cmentarza żydowskiego w Słupsku”, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 26 września 2017 roku, o godz. 17.00 w Zamku Książąt Pomorskich.

Uczniowie klas III Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza Nr 3 w Słupsku: Ludwika Korniat, Julia Nowosadko, Bartosz Nowosadko, Małgorzata Kliszcz, Magdalena Wietrzyńska i Olga Kowalska, przedstawią wyniki swojego projektu edukacyjnego pod tytułem „Pozostałości cmentarza żydowskiego
w Słupsku”. Jest on pierwszą próbą złożenia i odczytania odłamków macew z dawnego cmentarza żydowskiego, które wyłoniły się z ziemi po obsunięciu się skarpy cmentarnej. Udało się odnaleźć i częściowo skompletować kilka nagrobków oraz częściowo ustalić dane upamiętnionych tam osób. W połączeniu z danymi pochodzącymi z wcześniej odczytanych nagrobków tego cmentarza stanowią one niewielki, ale istotny zasób wiadomości
o dawniej mieszkającej w Słupsku społeczności żydowskiej. Projekt realizowany był pod opieką Warcisława Machury – słupskiego historyka i nauczyciela.

WięcejKomputerowa prezentacja projektu edukacyjnego „Pozostałości cmentarza żydowskiego w Słupsku”