SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
serdecznie zaprasza
na Weekend Seniora z Kulturą
organizowany w dniach 2-3 października 2021
w godzinach 11:00-16:00
w Białym Spichlerzu w Słupsku

Weekend Seniora z Kulturą to coroczna ogólnopolska akcja organizowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a w naszym województwie koordynowana przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku, skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia.

W tym roku formuła Dni Seniora w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku opierać się będzie na nieodpłatnej prezentacji filmu „Spotkaliśmy się w Słupsku. Opowieści osadników.” i wywiadów zrealizowanych w ramach projektu Kreatywna Europa pt. "Tożsamość w zagrożeniu".

Wywiady przeprowadzano z pierwszymi powojennymi osadnikami w Słupsku, pierwszym pokoleniem urodzonym w mieście oraz kolejnymi generacjami mieszkańców. Ich celem było zgromadzenie osobistych opowieści związanych z unikatowym procesem migracyjnym jaki miał miejsce na Pomorzu po 1945 roku, czyli prawie całkowitą wymianą populacji niemieckiej na ludność polską na tych terenach. Mamy zamiar dowiedzieć się jak doświadczenie migracji wpłynęło na życie całych rodzin i czy jego ślady ciągle mają znaczenie dla młodych słupszczan.

Mamy nadzieję, że seniorzy odwiedzający muzeum odnajdą swoje losy w prezentowanych wspomnieniach i być może podzielą się swoimi historiami. Namawiajmy seniorów do dzielenia się swoimi historiami, dzięki temu przetrwają one w muzealnych zbiorach i pomogą nam stworzyć opowieść o autentycznym życiu w powojennym mieście.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

b_150_0_16777215_00_images_gallery_seniorzy_Weekend-Seniora_-2021.png