Poniedziałek-wtorek: nieczynne

serdecznie zaprasza
nie tylko seniorów
na kolejne spotkanie z cyklu

„Spotkaliśmy się Słupsku. Opowieści osadników”

12 grudnia 2021
w godzinach 12:00-14:00
w Białym Spichlerzu w Słupsku

Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie na kolejne, trzecie już spotkanie z cyklu „Spotkaliśmy się w Słupsku. Opowieści osadników”, podczas którego obok filmu podsumowującego wywiady zrealizowane w ramach projektu "Tożsamość w zagrożeniu" zobaczyć będzie można kolejne, nie prezentowane wcześniej rozmowy z powojennymi mieszkańcami miasta.
Wywiady przeprowadzano nie tylko z pierwszymi powojennymi osadnikami, lecz także pierwszym pokoleniem urodzonym w mieście oraz kolejnymi generacjami mieszkańców. Dzięki temu udało się zgromadzić osobiste opowieści związane z unikatowym procesem migracyjnym jaki miał miejsce na Pomorzu po 1945 roku, czyli prawie całkowitą wymianą populacji niemieckiej na ludność polską na tych terenach.
W ramach projektu realizowanego w ramach Kreatywnej Europy wraz z siedmioma partnerami: Norwegią, Danią, Szwecją, Litwą, Chorwacją i Słowenią, chcemy dowiedzieć się jak doświadczenie migracji wpłynęło na życie całych rodzin i czy jego ślady ciągle mają znaczenie dla młodych słupszczan. Mamy nadzieję, że osoby odwiedzające muzeum odnajdą swoje losy w prezentowanych wspomnieniach i być może podzielą się swoimi historiami.

Namawiajmy seniorów do dzielenia się swoimi historiami, dzięki temu przetrwają one w muzealnych zbiorach i pomogą nam stworzyć opowieść o autentycznym życiu w powojennym mieście.

Serdecznie zapraszamy.

b_655_467_16777215_00_images_gallery_I-ON_25.jpg

b_555_114_16777215_00_images_gallery_I-ON_logosbeneficairescreativeeuroperight_pl_RGB.jpg