Kierownik Działu: Katarzyna Maciejewska - tel. 059 842 40 81 wewn. 328 (Zamek)
k.maciejewska@muzeum.slupsk.pl

Współpracownicy: oswiata@muzeum.slupsk.pl

Dział Edukacji i Promocji zajmuje się szeroko pojętą działalnością oświatowo-edukacyjną i promocyjną.

Do najważniejszych zadań Działu należy:

1. Oprowadzanie wycieczek.
  2. Opracowywanie scenariuszy i prowadzenie zajęć edukacyjnych: lekcji muzealnych, warsztatów i wielkoformatowych gier edukacyjnych.
  3. Przygotowywanie wystaw czasowych oraz programów edukacyjnych do wystaw czasowych.
  4. Udział w opracowywaniu wydawnictw naukowych i naukowo-popularyzatorskich.
  5. Przygotowywanie wniosków o granty na działność merytoryczną muzeum.
  6. Prowadzenie planowania i sprawozdawczości z działalności merytorycznej muzeum.
  7. Współorganizowanie imprez kulturalnych, koncertów, sesji naukowych i konferencji, imprez plenerowych, Nocy Muzeów i Jarmarków Gryfitów.
  8. Organizowanie konkursów.
  9. Tworzenie dokumentacji fotograficznej muzeum i jej archiwizacja.
  10. Tworzenie projektów i wydawanie druków reklamowych, banerów, afiszy, ulotek, folderów itp. oraz ich rozpowszechnianie.
  11. Prowadzenie magazynu wydawnictw, sprzedaży wysyłkowej i zaopatrywanie sklepików muzealnych.
  12. Promocja i popularyzacja działalności muzeum, przygotowywanie tekstów promocyjno-reklamowych, materiałów fotograficznych i graficznych.
  13. Tworzenie i aktualizacja strony internetowej muzeum oraz prowadzenie portali w mediach społecznościowych.
  14. Kontakty z mediami.
  15. Współpraca z jednostkami kulturalnymi i oświatowymi.
  16. Pełnienie dyżurów merytorycznych.

Opracowali: R. Foltyn, K. Maciejewska i E. Mazur