Poniedziałek - Wtorek: nieczynne
Środa - Niedziela: 10:00 - 16:00

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na warsztaty i lekcje muzealne oraz biblioteczne, wykłady z historii sztuki, a także wielkoformatowe gry edukacyjne.

• Czas trwania warsztatów: od 1 do 2 godzin (w zależności od tematu)
  • Koszt warsztatów: 11 zł od osoby (grupy do 20 lub 30 osób)

• Czas trwania lekcji muzealnej i lekcji bibliotecznej: 45 minut
  • Koszt lekcji: 75 zł za grupę do 30 osób

• Czas trwania wielkoformatowej gry edukacyjnej: 1 godzina
  • Koszt gry: 10 zł od osoby (grupy do 30 osób)

Uwaga! Zajęcia należy umawiać z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji MPŚ:

Podane tematy są propozycjami - jesteśmy otwarci na pomysły nauczycieli.

Warsztaty (prowadzone przez pracowników Działu Edukacji i Promocji)

1. Co to jest muzeum? Po co jest muzeum? (czas trwania: 1 godz., wiek: od 4 do 6 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  2. Witkacy dla najmłodszych (czas trwania: 1,5 godz., wiek: od 6 do 12 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  3. Kaligrafia i czcionki ozdobne (czas trwania: 2 godz., wiek: od 7 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 20)
  4. Projektowanie własnego herbu (czas trwania: 2 godz., wiek: od 6 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  5. Pomorscy piraci (czas trwania: 2 godz., wiek: od 6 do 14 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  6. Przyroda zaklęta w papierze - warsztaty tworzenia kwiatów i ozdób (czas trwania: 2 godz., wiek: od 6 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  7. Tańcowała igła z nitką - warsztaty haftu kaszubskiego (czas trwania: 2 godz., wiek: od 8 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  8. Gotyk na wyciągnięcie ręki - papierowe maswerki (czas trwania: 2 godz., wiek: od 7 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30) - NOWOŚĆ

Lekcje muzealne (prowadzone przez pracowników Działu Edukacji i Promocji)

1. Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku (czas trwania: 45 min., wiek: od 6 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  2. Stanisław Ignacy Witkiewicz – Witkacy. Życie i twórczość. Jednoosobowa Firma Portretowa S. I. Witkiewicz (czas trwania: 45 min., wiek: od 13 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  3. Słupskie zbiory etnograficzne (czas trwania: 45 min., wiek: od 4 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  4. Historia Pomorza (czas trwania: 45 min., wiek: od 6 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  5. O gryfie, Gryfitach i rycerzach. Życie w średniowiecznym zamku i tradycje dworskie (czas trwania: 45 min., wiek: od 5 do 12 lat, maksymalna liczba osób: 30)

Wielkoformatowe gry edukacyjne (prowadzone przez pracowników Działu Edukacji i Promocji)

1. Poczta Słupsk (czas trwania: 1 godz., wiek: od 7 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  2. Słupsk dawniej i dziś (czas trwania: 1 godz., wiek: od 12 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)
  3. Słupscy osadnicy (czas trwania: 1 godz., wiek: od 10 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)

Lekcje biblioteczne (prowadzone przez pracowników Działu Bibliotecznego i Zbiorów Specjalnych)

1. Starodruki w zbiorach muzealnej biblioteki
  2. Plany Słupska od XVIII do XX wieku – rozwój przestrzenny miasta
  3. Dokumenty archiwalne ze zbiorów słupskiego muzeum jako źródłowy materiał historyczny

(Czas trwania: 45 min., wiek: od 12 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 30)

Wykłady z historii sztuki (prowadzone przez pracowników Działu Historyczno-Artystycznego)

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań w roku szkolnym, odbywających się w wybrane soboty oraz spotkania przygotowujące do matury i egzminów na studia. Szczegóły prezentowane są na stronie: cykl wykładów

(Czas trwania: 1,5 godz., wiek: od 10 do 100 lat, wstęp wolny)

Istnieje możliwość organizacji osobnego wykładu dla młodzieży gimnazjalnej i ze szkół średnich na wybrany temat z zaktresu historii sztuki, w dowolnym terminie.

(Czas trwania: 1,5 godz., wiek: od 10 do 100 lat, maksymalna liczba osób: 35)

Lekcje muzealne (prowadzone przez pracowników Działu Historyczno-Artystycznego)

l.p.

temat