Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 11:00-18:00

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wystawę prac laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego pt. „Witkacy i ja”.

Wystawę pokonkursową można oglądać od 13 maja do 13 czerwca 2021 roku w sali wernisażowej im. Barbary Zielińskiej w Białym Spichlerzu w Słupsku.

Uwaga: TERMIN OTWARCIA WYSTAWY PRZEDŁUŻONY DO 4 LIPCA 2021.

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

Ideą konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodego pokolenia do poszukiwania inspiracji w dziełach artysty.

Konkurs ma rangę ogólnopolską i przeznaczony jest dla szkół podstawowych oraz średnich. Odrębną kategorię stanowią licea plastyczne. W konkursie udział wzięło 27 szkół i placówek kulturalnych z różnych zakątków kraju. Ogółem wpłynęło 276 prac – 150 prac plastycznych i 126 fotografii. Uwarunkowań regulaminowych nie spełniło 6 prac ze względu na nieodpowiedni format.

Komisja w składzie: przewodnicząca Anna Baruk-Bejda – historyk sztuki z Pracowni ds. kolekcji Witkacego Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz członkowie: Andrzej Szczepłocki – artysta plastyk, Maciej Tupajka – artysta fotografik, Bogdan Jankowski – historyk sztuki, Jacek Szuba – prezes Fundacji „Indygo” i słupskiej grupy „Witkacy cacy cacy” dokonała wyboru najciekawszych prac plastycznych i fotograficznych nadesłanych na konkurs. Nagrodzono 22 osoby i przyznano 6 nagród specjalnych. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną nagrody zostaną przesłane do zwycięzców.

Pliki do ściągnięcia:
Protokół

b_531_801_16777215_00_images_gallery_witkacyija2017_2021_Witkacy_i_ja_2021_s.jpg