Katalog dzieł eksponowanych na wystawie

„Polska Szkoła Plakatu XXV.

Witkacjana.

Od Jana Młodożeńca do Krzysztofa Grzesiaka”

PSP XXV Muzeum w Słupsku

Tomek Bogacki, „Wariat i zakonnica”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, 1991.

Tomasz Bogusławski, „Matka”, Witkacy, Teatr Współczesny, Szczecin, 1985.

Roman Cieślewicz, „J. M. K. Wścieklica”, St. I. Witkiewicz, Teatr Mały, 1980.

Proj. Z. Czarnecki, J. Przybyszewski, Foto K. Malmurowicz, F. Maśluszczak, „Pejzaż w szklance”, „Karaluchy”, Staś Ignacy Witkiewicz, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki.

Jerzy Czerniawski, „Dramat nierozpoznany”, St. I. Witkiewicz, Teatr Mały, Warszawa, 1978.

Jakub Erol, „Panna Tutli Putli”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Teatr Współczesny Wrocław, lata 1980-te.

Eugeniusz „Get” Stankiewicz, „Szewcy”, Witkacy, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, 1978-1983.

Marek Grotowski, Jadwiga Kowal, „Gyubal Wahazar”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Wrocławski Teatr Lalek 1987.

Krzysztof Grzesiak, „Witkacy ’85 w setną rocznicę urodzin”, 1985.

Krzysztof Grzesiak, „Wariat i zakonnica”, S. I. Witkiewicz, Witkacy, Słupski Teatr Dramatyczny, 1985.

M. Jankowski, „W małym dworku”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Muzyczno-Estradowy Teatr Na Targówku, Mała Scena, 1978.

Cyprian Kościelniak, „Sonata Belzebuba” Edward Bogusławski, S. I. Witkiewicz, Teatr Wielki w Warszawie, 1983-1984, Teatr Współczesny Wrocław.

Grzegorz Marszałek, „Witkacjana”, Teatr im. Kochanowskiego w Opolu. Przypomina Władysław Serwatowski”, 1982.

Franciszek Maśluszczak, „Karaluchy, „Staś Ignacy Witkiewicz, Teatr Nowy, Warszawa, Piwnica Wandy Warskiej, Witkacy. Kalendarz UNESCO 1984-1985.

Jan Młodożeniec, Panna Tutli Putli, S. I. Witkiewicz, Teatr Ateneum, Warszawa, 1975.

Jan Młodożeniec, „Sonata Belzebuba czyli prawdziwe zdarzenie w Mordowarze”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Teatr Ateneum, 1969.

K. Pankiewicz, „Matka”, Stanisław Ignacy Witkiewicz”, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, 1984.

Mariusz Pałka, „Sonata Belzebuba”, Witkacy, Edward Bogusławski, Operetka Śląska, 1984.

Andrzej Pągowski, „622 upadki Bunga czyli demoniczna kobieta”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Teatr na Targówku, 1983.

Andrzej Pągowski, „Stanisław Ignacy Witkiewicz – Witkacy 1885 – 1985”, Ministry of Culture and Fine Arts. Polish ITI Centre”, 1985.

Andrzej Pągowski, „Wariat i zakonnica”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Teatr Dramatyczny w Legnicy, 1985.

Wiktor Sadowski, „Janulka, córka Fizdejki”, Witkacy, Teatr Polski, Wrocław, 1986.

Włodzimierz Schmidt, Kopydłowski M., „St. i Witkiewicz. Museum of Middle Pomerania Słupsk – Poland. Collection of Painting”, nadruk „Rijksmuseum Vincent van Gogh 5 maart t/m 3 april 1977”, … Amsterdam, 1977.

Romuald Socha, „Sonata Belzebuba”, St. Ignacy Witkiewicz, Edward Bogusławski, Państwowa Opera we Wrocławiu, 1977.

Franciszek Satrowieyski, „Oni”, Witkacy, Teatr im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, 1984.

Franciszek von Biberstein Starowieyski, „Oni”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Teatr Ateneum, 1978.

Eugeniusz “Get” Stankiewicz, „Szewcy”, Witkacy, Teatr Współczesny im. T. Wiercińskiego we Wrocławiu, 1987.

Jędrzej Stępak, „Jan Maciej Karol Wścieklica”, St. I. Witkiewicz, Teatr Polski w Poznaniu, 1978.

Waldemar Świerzy, „Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy 1985 - 1939 w setną rocznicę urodzin artysty. Malarstwo i rysunek ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku”, 1985.

Waldemar Świerzy, „Witkacy 1885-1985. Plakaty z kolekcji Janusza Guni. Fotogramy ze zbiorów Ewy Franczak i Stefana Okołowicza”, Galeria Teatru Nowego w Warszawie, 1985.

Buba Tomala, „Panna Tutli – Putli”, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Państwowy Teatr Lalek „Pinokio”, Scena dla Dorosłych, 1982.

Wiesław Wałkuski, “Witkacjada. Dni Stanisława Ignacego Witkiewicza na zamku”, Centrum Kultury Poznania „Zamek” 1995.

AN, “Witkacjana. Wystawa plakatów”, Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Aneks

A. Pontecorboli, „Senza Compromesso. Witkacy”, “La ditta dei Ritratti, S. I. Witkiewicz”, Livorno, Casa della Cultura”, “Oni”, Livorno – Teatrino del Pascoli, “Convegno Internazionale sulla figura e l’opera di S. I. Witkiewicz”, Pisa – Sala dei Concerti / Teatro Verdi, 1980.

Wiesław Strebejko, „Sonata Belzebuba”, Stanisław Ignacy Witkiewicz”, Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, 1984.

Fot. A. Wawałej, proj. J. Bortkiewicz, „Szewcy”, S. I. Witkiewicz, Teatr Polski we Wrocławiu.

AN, „Firma Portretowa St. I. Witkiewicz”, Wystawa portretów Witkacego ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Teatr na Targówku, 1983.

AN, “Le belle e le Bestie”, St. I. Witkiewicz, Teatro Cyprian Norwid, Jelenia Góra Poland, 1980.

AN, „St. I. Witkiewicz – fotografie”, Muzeum Sztuki w Łodzi – Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 1979.

AN, „Witkacego portret wielokrotny. II Międzynarodowe Spotkania Teatralne, Warszawa, … 1980, Ośrodek Teatralny „Akademia Ruchu” ZWE-ZPR prezentuje wystawę fotografii Stanisława Ignacego Witkiewicza ze zbiorów Ewy Franczak i Stefana Okołowicza, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy – Pałac Kultury i Nauki.

Opracowanie Lucjan Hanak