Przed nami pierwsza edycja Słupskich Dni Seniora, które będą trwały od 28 do 30 września 2017.

W przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych proponowanymi działaniami chcemy zwrócić uwagę z jednej strony na potencjał osób starszych, bogactwo doświadczeń, możliwości, z drugiej zaś zaprezentować ofertę skierowaną do seniorek i seniorów oraz mówić o ich problemach, potrzebach i trudnościach. Liczne projekty, innowacyjne formy wsparcia, działania jednostek zwiększają katalog usług skierowanych do osób starszych, celem poprawy jakości ich życia.

Serdecznie zapraszamy zarówno osoby starsze, ich opiekunów, rodziny, jak i przedstawicieli rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych.

Słupskie Dni Seniora to trzy dni, w trakcie których osoby starsze, ich rodziny, opiekunowie mogą uczestniczyć w wielu warsztatach, wykładach, zajęciach, działaniach ujętych w harmonogramie wydarzenia. Poza ofertą edukacyjną czy prozdrowotną, organizatorzy proponują Państwu również zajęcia sportowe, pokaz mody osób starszych oraz festyn integracyjny prowadzony przez DJ Wikę.
Zachęcamy do zapoznania się z propozycją placówek funkcjonujących na rzecz osób starszych – rozmowa, spotkanie, udział w zajęciach, wsparcie stosowne do potrzeb znacząco mogą poprawić funkcjonowanie i wydłużyć czas niezależności i sprawności.

Słupskie Dni Seniora, zorganizowane z inicjatywy Słupskiej Rady Seniorów przez Stowarzyszenie Horyzont, współrealizowane jest z myślą o osobach starszych przez wiele podmiotów, jednostek, organizacji, stowarzyszeń, uniwersytetów, klubów i przedsiębiorców. Wydarzenie swym patronatem objął Robert Biedroń Prezydent Miasta Słupska.
Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie http://slupskiedniseniora.weebly.com/

Nasze muzeum włączyło się do akcji i w tym dniach oferujemy darmowy wstęp na wystawę Witkacego dla osób po sześćdziesiątym roku życia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

b_600_848_16777215_0_0_images_gallery_plakatyrozne_SDS-plakat-A3-v2.jpg