b_691_977_16777215_0_0_images_gallery_feriezimowe_2022_FERIE_W_MUZEUM_2022.png

codziennie od 14 do 27 lutego
od godziny 12.00 do 13.30

WYŁĄCZNIE NA ZAPISY!

W celu zapisania dziecka na zajęcia należy przyjść w godzinach otwarcia Muzeum do kasy Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku przy ul. Dominikańskiej 5.
Nie przyjmujemy przelewów, nie ma możliwości rezerwacji przez telefon ani drogą mailową.
W przypadku rezygnacji z zajęć prosimy o poinformowanie nas pod nr. tel. 601 142 441.

Koszt uczestnictwa w jednych zajęciach 13,00 zł.

Na każde zajęcia przyjmowanych jest 15 pierwszych osób.

Emocje w sztuce
Zobaczymy wybrane dzieła z wystawy "W nawiązaniu do Witkacego", porozmawiamy jakie emocje w nas wzbudzają i zastanowimy się dlaczego. Za pomocą rożnych kolorów oraz wybranych technik malarskich spróbujemy przedstawić swoje uczucia.

Słupscy osadnicy to my
Poznamy codzienność osób, które po wojnie przyjechały do Słupska i wcielimy się w nie grając
w wielkoformatową grę planszową.

Sfilcowany świat
Uczestnicy dowiedzą się czym jest tkanina artystyczna i obejrzą jej przykłady na wystawie stałej. Następnie metodą filcowania na mokro wykonają kolorowy drobiazg z wełny czesankowej, np. kwiatek, broszkę, zakładkę do książki lub podkładkę pod kubek.

Pomorscy piraci
Przedstawienie kontekstu historycznego piractwa (zarówno szerszego, jak i lokalnego) od wikingów i słowiańskich chąśników, do rycerzy i czasów nowożytnych. W czasie zajęć odbędą się zabawy edukacyjne: znajdowanie statków i łodzi na eksponatach muzealnych, poszukiwanie skarbu według mapy związanej z zabytkami w zamku, własna charakteryzacja „piracka” (m.in. wymyślanie imion, przygotowywanie z papieru kapelusza kapitana, okrętu i broni), bitwa morska i pojedynek drużynowy.
Od 8 lat

Gotyk na wyciągnięcie ręki - papierowe maswerki
Dzieci spróbują swoich sił w zaprojektowaniu fragmentu architektury gotyckiej. Za pomocą metody iris folding wykonają papierową dekorację budowli średniowiecznej w oparciu o wzory maswerku bądź witrażu.
Od 9 lat

Spotkaliśmy się w Słupsku
Skąd pochodzi moja rodzina? Czyli jak zadawać trudne pytania oraz gra „terenowa” na wystawie „Spotkaliśmy się
w Słupsku”.
Od 9 lat

Niech gra muzyka!
Stworzymy wspólnie kapelę ludową ,grając na instrumentach własnoręcznie skonstruowanych z materiałów
z recyklingu.

Kolorem i światłem
Wzorując się na gotyckich wzorach, wykonamy barwne papierowe witraże do powieszenia w oknie.

Zaplątani
Poznamy węzły używane przy wyplataniu makram i krajek.

Słona sztuka
Stworzymy rzeźby i płaskorzeźby w kolorowej masie solnej, korzystając z akcesoriów prosto z pracowni rzeźbiarskiej.

Stasiowo-Ignasiowe wariacje
Zagłębimy się w sztuki wizualne bliskie młodemu Witkacemu. Spróbujemy swoich sił w literaturze, malarstwie
i teatrze.

Przyroda zaklęta w papierze
Bibułkarstwo to tradycyjne rękodzieło polegające na robieniu ozdób z bibuły i krepy. Tworzenie papierowych dekoracji wiąże się ze zwyczajem zdobienia izb mieszkalnych i kościołów z okazji świąt i rodzinnych uroczystości. Uczestnicy zajęć, po zapoznaniu się z obrzędami pomorskimi, wykonają kwiaty z krepiny, tworząc z nich niepowtarzalny bukiet lub świąteczną ozdobę.

Wypleciony świat - Pleciugi
Poznamy rzemiosło, którego początki sięgają czasów prehistorycznych, w oparciu o prace znanego pomorskiego artysty Pana Czesława Hinca. Pleciugi – wypleciemy proste przedmioty z papierowej wikliny.
Młyn Zamkowy
Od 10 lat

Kumihimo
Własnoręcznie stworzymy ozdoby, korzystając z japońskiej techniki zaplatania różnego rodzaju sznurków
przy pomocy dysku o nazwie kumihimo.
Od 7 lat

Muzeum zastrzega sobie możliwość zmian w programie ferii zimowych w przypadku zdarzeń losowych.

Serdecznie zapraszamy!